Skąd wziął się patent RetinaLyze?

Robert Birch

Copenhagen
Denmark

Algorytm RetinaLyze został opatentowany w 2001 r. i na początku mógł być obsługiwany jedynie przez wparwnych okulistów. Był wprowadzany do szpitali i gabinetów okulistycznych. Od tamtej pory przebadanych zostało tysiące pacjentów, cierpiących na zaburzenia wzroku związane z cukrzycą. Okuliści oszczędzili mnóstwo godzin, dzięki czemu zwiększyli efektywność w przyjmowaniu pacjentów, którą oferował systém RetinaLyze.
W 2013 r. patent RetinaLyze został przeniesiony na najnowszą platformę informatyczną, dzięki czemu oprogramowanie jest dostępne online, zapewniając znacznie łatwiejsze badania przesiewowe na całym świecie. Jedyne, co potrzebuje operator to: Fundus Kamera oraz komputer z dostępem do internetu. Zdjęcie dna oka ładuje się bezpośrednio do panelu RetinaLyze, a wynik analizy dostępny jest w ciągu zaledwie 30 sekund!
Skutkiem upowszechnienia patentu RetinaLyze również wśród salonów optycznych jest to, że znacznie więcej pacjentów można poddać badaniom przesiewowym pod kątem retinopatii cukrzycowej, gdyż nie wymaga to oczekiwania w długich kolejkach do specjalistów. To z kolei powoduje, że znacząco redukujemy liczbę zachorowań na ślepotę spowodowaną cukrzycą, czy nawet mniejszym zaburzeniom wzroku, które można zawczasu wyleczyć.
 
retinalyze.pl-30-seconds-test Zamów DEMO i korzystaj bezpłatnie z 30-dniowego testu systemu RetinaLyze: kontakt@retinalyze.pl.